Hijyen ve Kalite

Hijyen ve Kalite

Temizlikten ve temiz olmaktan öte bir kavram olan gıda hijyeni konusunda birçok ayrıntıya dikkat etmekteyiz.

Samanyolu Yemek misyonunun temel unsurlarından biri olan hijyen ve sağlık, kalite düşüncesinin prensipleri doğrultusunda, gıda güvenliğini ürün ve hizmetimizin her alanına kusursuz uygulamaktadır.

Yemek üretim ve servis aşamalarında çalışan personelimiz hijyenik eldiveni, bonesi, maskesi ve özel dizayn edilmiş elbiseleriyle görev yapmaktadır. Bone, maske, eldiven ve kolluk kullanımı vazgeçilmez prensibimizdir.

Gıdalarda doğabilecek herhangi bir riske karşı her gün üretilen yemeklerden alınan numuneler 72 saat steril kaplarda dolabımızda muhafaza edilmektedir.

Depolarımıza gelen her ürünün kabul kriterlerine uygunluğu gıda mühendislerimiz tarafından kontrol edilir. Depolarımız sıcaklık, fifo, ambalaj vb. konularda günde en az 2 kez kontrol edilir.

Kızartmalık yağ konusu son derece önemlidir. Samanyolu Yemek’de kızartmalık yağlar tek kullanımlıktır. Atık yağlar ise yasal bir zorunluluk olarak lisanslı aracı olan kurumlara teslim edilmektedir.

Tüm temizlik dezenfeksiyon işlemleri, depolarda yapılan kontroller, girdi kontrol sonuçları, yemeğe hazırlık basamakları ile ilgili dokümanlar gıda mühendislerimiz tarafından arşivlenmekte ve istenildiği zaman geriye dönük olarak izlenebilirlik sağlanmaktadır.

Müşterilerimize vermiş olduğumuz izleme detayı ile de üretimimiz 24 saat izlenebilmektedir.

Hijyen ve Kalite.

Kalite Belgelerimiz

Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi
Kalite Yönetim Sistemi
İşletme Kayıt Belgesi
Hijyen

Müşterilerimizin besin ihtiyaçlarını karşılamak ve sosyal periyodik doyumu sağlamak amacıyla hazırlanan yiyecekler tüketicilerin sağlığında her hangi bir risk olmaması için titizlikle üretilmektedir.

Gıda Hijyeni

Gıda hijyenini uygulamak temizlikten ve temiz olmaktan ileri bir kavramdır. Gıdayı zararlı bakteriler, zehirler ve yabancı maddeler içeren risklerden koruyoruz.

Kalite Güvence

Yemeklerimizden alınan numuneler oluşabilecek olumsuzluklara karşı 72 saat süreyle steril kaplarda saklanmaktadır. Gerektiğinde analizi mümkündür.

Lojistik Destek

Müşterilerimizin ihtiyaçlarına cevap vermek doğrultusunda kalite standartlarımızda üretilen yiyeceklerimiz günün her saatinde süratli, titiz ve deneyimli ekibimizle sizlere ulaşmaktadır.

Yemek hizmeti İhtiyacınız İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.